Logowanie

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.

Wodne ogrzewanie podłogowe

Wodne ogrzewanie podłogowe jest niskotemperaturowym systemem grzewczym, w którym 70% energii oddawane jest przez promieniowanie, a tylko 30% przez konwekcję. Dzięki temu nie występuje zjawisko unoszenia się kurzu, tak powszechne przy ogrzewaniu grzejnikowym, przy którym większość ciepła przekazywana jest do pomieszczenia przez konwekcję czyli przemieszczanie się mas powietrza od źródła o wysokiej temperaturze (np. grzejnika) do miejsc chłodniejszych. Powyższe cechy ogrzewania podłogowego pozwalają na zastosowanie go w miejscach gdzie priorytetem jest czystość pomieszczeń (np: szpitale, apteki, szkoły, specjalistyczne magazyny oraz zakłady produkcyjne) oraz w miejscach przebywania osób, u których kurz wywołuje alergie.

W przypadku budynków mieszkalnych ogrzewanie podłogowe zapewnia poczucie komfortu cieplnego, dzięki równomiernemu rozchodzeniu się ciepła w pomieszczeniu. Pionowy rozkład temperatur jest w tym wypadku najbardziej zbliżony do idealnego (ze względów zdrowotnych) dla człowieka, czyli takiego w którym najcieplej jest w okolicy nóg, zimniej - w okolicy głowy.

Przy tego typu systemie grzewczym można stosować różnego rodzaju pokrycia podłogi, oczywiście przed zainstalowaniem ogrzewania podłogowego powinny być przeprowadzone szczegółowe obliczenia przenikalności cieplnej materiału, którym ma być pokryta podłoga oraz materiałów z których został zbudowany obiekt. Celem takich wyliczeń jest ustalenie zapotrzebowania na ciepło oraz wykonanie szczegółowego projektu instalacji, aby system działał poprawnie oraz przynosił wymierne korzyści finansowe z tytułu oszczędności na energii użytej do ogrzewania obiektu.

Okres eksploatacji ogrzewania podłogowego bez konieczności wymiany jakichkolwiek elementów tego systemu jest równy okresowi eksploatacji budynku, w którym został zainstalowany.

Aspektem finansowym zastosowania ogrzewania podłogowego są o ok. 30% niższe koszty ogrzewania budynków, w stosunku do ogrzewania tradycyjnego.

 

Roczne koszty ogrzewania pompą ciepła domu o pow. 200 m2
Roczne koszty ogrzewania pompą ciepła obiektu przemysłowego (magazynowego) lub obiektu użyteczności publicznej o pow. 2500 m2

Zastosowanie ogrzewania podłogowego

  • budynki mieszkalne jednorodzinne
  • budynki mieszkalne wielorodzinne
  • budynki użyteczności publicznej (szkoły, szpitale, baseny, urzędy, hotele, biura, hale sportowe, hale wystawowe, kościoły)
  • obiekty handlowe (małopowierzchniowe oraz wielkopowierzchniowe)
  • obiekty przemysłowe (małopowierzchniowe oraz wielkopowierzchniowe)

Na instalacje ogrzewania podłogowego wykonane przez naszą firmę udzielamy 10 letniej gwarancji.

Jako jedna z niewielu firm w Polsce posiadamy akredytację Firmy KISAN Sp. z o.o. na projektowanie i wykonywanie instalacji w systemie kisan oraz na udzielanie 10 letniej gwarancji na wykonane instalacje. Certyfikat nr 2527/03/01.